Oddíl Poutníci láká děti na letní tábor

ryt-pout-1-nahled „Vydejte se s námi do dávných časů rytířů. Do časů legend o čarodějích černých, ale i těch dobrých, kteří lidem pomáhali. Do časů, kdy se pro krutou odplatu nechodilo daleko a kdy se rytíři bili pro své milované až do skonání. Do časů, kde za každým rohem bylo slyšet řinčení mečů jakožto i pění bardských písní. Do časů, kde dané slovo platilo jako že země byla placatá. Do časů, kde víno teklo proudem a bujaré oslavy byly na denním pořádku. Do časů králů, dvorních šašků, princezen. Do časů, kde chřestot nožů znamenal souboj v hospodské šarvátce. Do časů, kde se z hradních kuchyní linula vůně orientálního koření a pečeného masa. Do dob středověku.“

Takto zní nadšené úvodní motto k letnímu táboru dětského oddílu Poutníci. Ten se věnuje celoročním výchovně-vzdělávacím volnočasovým aktivitám v podobě zážitkových her, praktických dovedností z přírody a jiným zábavným aktivitám pořádá tradiční 14 denní letní tábor. Ten se koná v Zátoce plá?at, kde je jejich základna. Jsou hned vedle přehrady Němčice, kam se chodí koupat a skákat z mola.

Text: Opicakuz opicakuz@horydoly.cz

Foto: Archiv oddílu Poutníci oddilpoutnici@gmail.com

Autorova sekce na tomto webu: Opicakuz´s Idea

Letošní rok se ponese v duchu rytířství, o čemž svědčí název tábora Camelot – cesta k rytířství. Tábor bude vyvrcholením celoroční hry s příhodným názvem Rytíři. Poutníci předem oznamují, že mezi sebou uvítají i děti, které zatím do oddílu celoročně nechodí. Pokud je tábor nadchne, o čemž jsou přesvědčeni, rádi v září přijmou nové členy do svých řad.

Pro koho je poutnický tábor

Na svém webu v informacích o táboru píší, že dětem neslíbí výlety do města, televizi, připojení k internetu a mobily. Naopak dávají přednost příběhu dopl?ujícím kolektivní hry, dobrodružství, ale i zkušenosti s rozděláváním ohně, s prací v kuchyni i s nočními hlídky.

Tábora se mohou zúčastnit děti od 6 do 15 let. Starší děti v oddíle vyrůstají a poté se mohou stát vedoucími. Na stránkách Poutníků se píše, že vedoucí jsou jednak kvalifikovaní od MŠMT a také od mládí odchovaní oddílem.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Ubytování

Poutníci po dobu 14 dnů spí v podsadových stanech po dvojicích. K dispozici mají dřevěný srub bez elektrické energie, kde se nachází jídelna, kuchy?, dílna, ošetřovna, dřevník i koupelna s teplou vodou (ohřeje se jen když si sami zatopí dřevem). Nejbližší civilizací je 2,5 km vzdálená vesnice Keblov. Zhruba 100 metrů od tábora se nachází přehrada Němčice, kam se chodí v parném létě koupat a skákat z mola.

Důležité termíny

Termín konání tábora: 26.7.-9.8.2014
Uzávěrka přihlášek: 15.6.2014
Je možné se nahlašovat: od září 2013 :-)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Cena tábora

Poutníci si stanovují dvě různé ceny. V případě, že je dítě registrované jako člen oddílu, má tábor levnější, tedy za 2.600 Kč se vším všudy. Nové děti a celoročně neregistrovaní členové mají tábor za 2.900 Kč. V ceně je zahrnuta doprava, ubytování, jídlo, materiál do her a vůbec všechno, co se na táboře používá.

Foto a video

Poutníkův biograf, j.o., produkce, která Poutníkům uvádí jejich videa z výprav, schůzek a táborů, vydala i video z minulého roku, kdy hráli Indiány. Umístila ho na oddílový Youtube, a tak ho můžeme uveřejnit:

Také doporučujeme zhlédnout jejich fotogalerii právě z minulého tábora.

Závěrem

Poutníci se prý na tábor připravují již od začátku února a už mají vymyšlený rámec, do kterého zasadí jednotlivé hry. A máte se prý na co těšit. V současné době mají přihlášených už deset dětí, a to ještě ani nerozdali přihlášky rodičům. Doporučujeme dlouho neotálet a raději se nahlásit co nejdříve, aby na vás zbylo místo.

Vše potřebné naleznete na stránkách Poutníků, kde píší veškeré důležité informace.

Komentáře

Tip na nové byty Praha od developera FINEP.Pojištění od Hyperfinance cestovní pojištění, úrazové pojištění a další