Archiv

     

Těmto podmínkám vyhovuje 501 textů.

Kontejnery na velký odpad v ulicích

zabehlice-park-udrzba2012-nahled

Kontejnery v Záběhlicích. Foto: Kuba Turek

AKTUALIZACE ČERVENEC Objemný odpad z domácností odváží radnice Prahy 10 pomocí kontejnerů. Jednou za čas přistaví velký kontejner i k vám.

Za odvezení odpadu se nic neplatí. Naložit ovšem musíte své odpadky sami. Kontejner složí z nákladního vozu zaměstnanci odpadové firmy a jsou u něj po celou dobu přítomni.

Kontejnery jsou určené pro veškerý odpad z domácností a zahrádek s výjimkou nebezpečného. Jsou tedy ideální například pro vyklizení společných sklepů a chodeb od starých židlí, skříní, koberců, závěsů a podobného materiálu. Z bytů lze tímto způsobem odstranit nábytek, zbytky po malování či rekonstrukci. Ze zahrádek například větve, listí, nebo třeba posekanou trávu.

Nelze do nich vyhazovat barvy, ředidla, lepidla, baterie, akumulátory, ledničky, stavební odpad a ostatní nebezpečný odpad. Také odpad z podnikatelské činnosti nepatří do kontejnerů vyhrazených pro občany Prahy 10.

Pokračování tohoto článku »»»

Kontejnery na biologický odpad ze zahrad

jahodova-podzim20103-nahled

Podzim v Jahodové ulici. FOTO: Kuba Turek

Kontejnery na bioodpad ze zahrad a domácností jsou přistavovány o víkendech během celého jara v Praze 10. Odpad do nich lze odkládat zdarma, u kontejnerů je přítomna obsluha a pomáhá s nakládáním.

Kontejnery jsou určené pro bezplatný odvoz odpadu z jarní údržby zahrádek, trávníků, záhonů, okrasných dřevin a rostlinných zbytků z balkonů a teras. Nelze do nich vyhazovat nic jiného než větve, trávu, hlínu, listí, spadané ovoce a podobný odpad.

Uvádíme potvrzené termíny a místa svozu.

Pokračování tohoto článku »»»

Svoz nebezpečného odpadu ZADARMO

martanek-rona-hadovkaKontejner na nebezpečný odpad křižuje ulicemi Prahy 10. Ve středu 14. března odpoledne a v sobotu 24. března dopoledne jezdí po Desítce.

Lze do něj bezplatně naložit baterie, akumulátory, léky, barvy, lepidla, umělé pryskyřice, rtuťové teploměry, spreje, mazadla a oleje, ředidla a veškeré domácí i zahradní chemikálie.

K ekologické likvidaci jsou přijímány také nádoby se zaschlými i tekutými zbytky těchto hmot.

Veškeré chemické odpady se předávají přímo posádce svozového nákladního vozu, která je odváží do spalovny.

Pokračování tohoto článku »»»

Týden sportu zdarma

stihlalinieKaždoroční akce na rozhýbání Pražanů mezi Vánoci a Silvestrem se koná také na sportovištích v Praze 10.

Je sice otázkou, zda je Týden sportu zdarma více akce na podporu zdraví občanů, marketingem komerčních sportcenter, nebo zoufalá snaha naplnit prázdné haly, ale využít se toho dá, pokud chcete zadarmo vyzkoušet některé sporty nebo sportoviště.

Poslední týden v prosinci (od 25. do 31. 12.) si budete moci zdarma zaplavat v řadě plaveckých bazénů, zabruslit na vybraných zimních stadionech nebo zahrát squash, tenis, či badminton.

Podívejte se také na sportoviště v Praze 10. Vyberte si sportovní centra, která byste chtěli vyzkoušet a rezervujte si své místo včas.

Pokračování tohoto článku »»»

Odstávky teplé vody v Praze 10

svetlo-draty-nocPrázdninové odstávky teplé vody ohlásila společnost Pražská teplárenská na přelom července a srpna.

Pro jistotu uvedla delší termíny, ale v praxi se ukazuje, že potrubí a výměníky v některých čtvrtích nebo dokonce ulicích budou mimo provoz pouze jeden či dva dni.

Během odstávek probíhají drobné opravy, ale především revize teplárenského zařízení. Je lepší, když teplá voda neteče pár dní v létě, než aby se muselo nouzově opravovat v chladných měsících na podzim nebo v zimě.

Studená voda během odstávek poteče bez omezení.

Pokračování tohoto článku »»»

Jak jsou otevřené knihovny o prázdninách?

artmap-2011Čtyři knihovny v Praze 10 zůstávají otevřené o prázdninách.

Od 1. července do 31. srpna přecházejí na letní provoz.

Na rozdíl od školního roku budou všechny knihovny uzavřené každou sobotu. Zcela zavřené zůstanou dva týdny od 25. července do 7. srpna. V to dobu bude fungovat pouze ústřední Městská knihovna na Mariánském náměstí v Praze 1. Vypůjčené knihy bude možné vrátit také v biblioboxu na Opatově.

Mimo provoz budou všechny linky bibliobusů.

Pokračování tohoto článku »»»

Zastupitelstvo: Kdo je tady opozice a koalice

Klíčová otázka, kdo bude brát kolik peněz a kdo komu uvidí pod pokličku, se na jednání zastupitelstva Prahy 10 koncentrovala na spor, kdo je opozice a kdo koalice. Koalice Vlasta tvrdí, že v opozici je pouze ona a TOP 09, protože komunisté a ODS hlasují s koalicí ČSSD, ANO a Zelených. Selský rozum a pohled na hlasování dává za pravdu Vlastě.

Video: TV Praha 10

Lezecká stěna Gutovka bude znovu otevřena až 1. března

gutovka-cepin2012Venkovní betonová horolezecká stěna Gutovka je přes zimu uzavřená a nedá se na ní lézt s cepíny a mačkami stylem drytooling jako v minulých letech.

Otevřena by měla být znovu nejpozději 1. března.

Pokud by bylo dobré počasí, otevře provozovatel stěnu ještě dříve.

Zápis do první třídy základní školy

turekfilip-utopia2011–5-nahled

Zápisy do prvních tříd všech základních škol v Praze 10 se konají v úterý a ve středu 3.-4. února 2015 od 14 do 18 hodin.

Rodiče s dětmi se k nim musí dostavit osobně. Pro přijetí do vybrané školy je hlavním kritériem spádovost podle trvalého bydliště. Děti mimo obvod školy mohou třídy doplnit podle rozhodnutí ředitele / ředitelky základní školy.

Uveřejňujeme přehled všech základních škol v Praze 10.

Pokračování tohoto článku »»»

Náhodně ukradl 600 000 Kč. Polovinu hned projedl a propil

Policie chytila muže, který záhadným způsobem obral seniorku o šest set tisíc korun. Na správnou stopu je přivedlo až udání od občanů. Zpočátku při tom nebylo vůbec jasné, zda se jednalo o zločin.

Jak se celá věc seběhla? Vícekrát trestaný zloděj zastavil autem na Strašnické, vyhlédl si starou ženu sedící na lavičce u metra a nabídl jí, že ji odveze domů. Ona souhlasila, ale při odchodu domů si zapomněla v jeho autě igelitovou tašku. S tím počítal a doufal, že si přijde na pár stokorun. Jenže se přepočítal – v igelitce našel 600 000 korun! Čirou náhodou si totiž stará žena ten den vybrala úspory z banky.

Zločinec je okamžitě začal roztáčet za jídlo, pití a bydlení v drahých hotelích. Policisté se neměli čeho chytit, a tak trvalo dva měsíce, než jim došlo, o co přesně šlo, kde ho najdou a kdo to je. Nakonec si pro něj dojeli do jednoho hotelu ve Špindlerově Mlýně. Rozhazoval peníze velkou rychlostí, a tak u něj zajistili již jen 280 000 korun.

Text: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Hejno bílých vran aneb Když opustíte děcák...

oknoŠkolicí centrum InGarden a Nadace T-SOFT ETERNITY zvou na prodejní výstavu fotografií. Jejím základem je výběr z fotografií obsažených v knize Hejno bílých vran, doplněných o další reprezentativní soubory fotografií obou autorů.

Text: Petra Ferklová ingarden@ingarden.cz

Foto: Jana Vaněčková

Pokračování tohoto článku »»»

VIDEO: Spolky, kroužky - debata v Praze 10

V Domě čtení probíhají pravidelně každý měsíc debaty o různých tématech veřejného života. Tentokrát se mluvilo o spolkovém životě. Poslechněte, co se v Praze 10 děje.

Video: Společně pro Desítku

Slavia hraje zimní přípravné zápasy

slavia-stadion-kytkyFotbalisté Slavia Praha pokračují v přípravných utkáních. Sešívaní v sobotu 24. ledna hrají na umělé trávě v Edenu nejprve od deseti hodin s MŠK Žilina a přesně v poledne je naplánován výkop utkání s Pískem. Ve středu 28. ledna hrají Slávisté také doma v Edenu od deseti hodin s Vlašimí. Potom přejedou do německého Plavna (Plauen), kde sehrají od šesti hodin zápas s Erzgebirge Aue. Vstup na všechny utkání je zdarma. Fotbal bude zajímavý, protože se utkají 1., 2. a 3. česká liga a také 2. německá Bundesliga.

Text: Jan Vokounek redakce@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Divadlo X10: Den Bez Rusáka

Divadlo X10 ve Strašnikém divadle připravilo premiéru inscenace Den Bez Rusáka, adaptace románové prvotiny nejznámější současné polské autorky Doroty Masľovské, který u nás vyšel pod titulem Červená a bílá.

Text: Eva Dryjová pr.strasnickedivadlo@gmail.com

Pokračování tohoto článku »»»

Co to je a jak probíhá likvidace společnosti

businessclubNový občanský zákoník, který vešel v platnost 1. ledna 2014 přinesl celou řadu velkých změn. V menší míře se tyto změny dotkly také podmínek pro likvidaci společnosti. Na následujících řádcích si o této problematice řekneme něco bližšího a vysvětlíme si podrobněji, co likvidace společnosti obnáší a jak tento proces probíhá.

Text: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Ilustrační foto: BVV

Pokračování tohoto článku »»»

Kde se bruslí? Hasa a Gutovka jsou jistota!

hamrak-brusle-20110226AKTUALIZACE. Počasí zatím nedává naději, že by se v lednu bruslilo jinde, než na umělém ledě. V Praze 10 jsou otevřená tři kluziště – Gutovka ve Strašnicích, Hasa ve Vršovicích a Slavia v Edenu. Dočasné kluziště v obchodním centru Europark Štěrboholy bude jako každý rok v provozu až od konce ledna.

Text:

DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Jiří Regi Schams měl vojenský pohřeb ve strašnickém krematoriu

Dnes přesně v poledne přeletěly nad strašnickým krematoriem dvojice bojových vrtulníků Mi-24 a stíhaček JAS Gripen. Vzdaly poslední poctu Jiřímu Regi Schamsovi, veteránu bojů v Bosně, Iráku a Afghánistánu.

Text a foto: Zdena Kmenová www.horydoly.cz/…dena-kmenova

Pokračování tohoto článku »»»

Jan Moravec dal za Bohemku nejlepší gól rokuAnketu Gól roku 2014 Bohemians 1905 vyhrál Jan Moravec za ránu do šibenice proti Dukle Praha. Hráčem roku byl zvolen Josef Jindříšek. Vršovický fotbalový klub se potácí na konci ligového žebříčku.

VIDEO: Bohemians 1905

Renata Sabongui a TOP 09 stále žalují volební podvod v Malešicích

sabongui-renata3-nahledVolební podvod v malešickém Domově pro seniory Malešice si nechce nechat líbit Renata Sabongui (TOP 09), která se o pět hlasů nedostala v Praze 10 do druhého kola senátních voleb. Nezvolená kandidátka má za to, že babičky a dědečky personál naváděl a možná za ně i vypl?oval volební lístky ve prospěch dosavadní radnice Prahy 10.

Text a foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Teplovzdušná kamna kombinují výhody topení v krbu a kamnech

teplovzdusnakamna1-nahled

Není nad vlastní topení. Nezávislost a levný provoz jsou hlavní argumenty, proč si topit sami. Nemalou roli hraje také jistá forma romantiky nebo prostě příjemného pocitu z tepla a plamenů. Zvažujete kamna nebo krb?

Foto: Teplovzdušnákamna.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Dárky od psího stromku putovaly do útulků

vanocepes1-nahledPředvánoční nadílka pro psy a kočky z Prahy 10 putovala do tří útulků. V rámci tradiční předvánoční akce, která je již několik let spoluorganizována městskou částí Praha 10, se pod psím vánočním stromkem nejen od místních pejskařů a milovníků zvířat shromáždilo velké množství různorodých pochutin pro psy a kočky. „Vypovídá to o charakteru a vnímání lidí, kteří mají vztah ke zvířatům, a není jim lhostejné, jak je se zvířaty zacházeno, a že končí v útulcích. Za jejich dárky pro tyto opuštěné psy a kočky jim patří velký dík. Nejčastěji dávali granule, konzervy, piškoty, ale také deky, hračky či pelíšky,“ popsal 1. zástupce starosty městské části Praha 10 Vladimír Novák.

Text a foto: Jan Charvát JanCh@praha10.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Rychlopohovor snad někomu pomůže do práce

Pilotní akce projektu Job Speed Dating (Rychlopohovory) proběhla v Praze 10. Účelem setkání bylo v jednom dni propojit až desítku zaměstnavatelů a stejný počet uchazečů o práci z cílových skupin, které podporuje Desetsil. Na první akci se sešlo sedm zástupců firem a devět uchazečů zejména z cílové skupiny 50+ a osob pečujících o osobu blízkou. Po spuštění Rychlopohovorů měla pak dvojice uchazečů a zaměstnavatelů vždy 10 minut na rozhovor a případnou výměnu kontaktů. V prvním kole Job Speed Datingu se sešli uchazeči s pracovní zkušeností z oblasti administrativy a s minimálně ukončeným středoškolským vzděláním.

Text: Lucie Čunderliková lucie@desetsil.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Rider Sport ve Strašnicích prodává a opravuje v létě kola a v zimě lyže

Obchod a servis Rider Sport v Praze 10 po celý rok prodává a opravuje kola. Je autorizovaným prodejcem značek Apache, 4-ever a Dema.

Foto: Jan Mužík redakce@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Další občané míří do výběrových komisí

Registr zástupců občanů v hodnotících komisích se od příštího roku doplní o 13 nových uchazečů na dobu dvou let. Ti pak budou mít možnost společně s ostatními spolurozhodovat o veřejných zakázkách, jako členové výběrových komisí v Praze 10. V současné době je v registru 47 občanů, kteří jsou do jednotlivých komisí vylosováni.

Text: Jan Charvát janch@praha10.cz

Pokračování tohoto článku »»»

SEZNAM: Skiservisy v Praze 10

skiservis-vrsovickaNejlepší servis lyží v Praze 10 je podle našich dlouholetých zkušeností na Vršovické ulici 3 proti Vršovickému nádraží.

Pokud si myslíte, že jsou u nás lepší servisy, dejte nám vědět, nebo to napište do diskuse pod tímto článkem.

Proč zrovna Opravna lyží ve Vršovicích? Pracují tam rychle, poměrně levně, už tam byli za socialismu a tradice pokračuje.

Hlavně se ale oba servismani nepošklebují, když jim přineseme k namazání a nabroušení omlácené lyže, které mají design vyšlý z módy už několik sezon.

Mnohde jinde k tomu mají sklon. To je nám potom trapně ne za naše lyže, ale za ty nafoukané chlápky, co si myslí, že nelze lyžovat na ničem pod dvacet tisíc korun.

Pokračování tohoto článku »»»

FOTOGALERIE: Minigolf na Gutovce

minigolf-gutovka5Sněhu se letos asi už nedočkáme, ale za to si můžeme užít třeba vánoční minigolf na Gutovce.

Foto: Opicakuz opicakuz@horydoly.cz

Pokračování tohoto článku »»»

O byt se v Praze 10 se mohou přihlásit i registrované páry

kaskadyubotice4-nahled O obecní byt se nově budou moci ve veřejném losování v Praze 10 ucházet i lidé žijící v registrovaném partnerství. Městská část zareagovala na změněnou legislativu, zákona č. 115/2006 Sb. a č. 89/2012 Sb., která registrované partnerství umož?uje, i na poptávku ze strany těchto párů.

Text: Jan Charvát charvat@praha10.cz

Foto: Mates mates@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

7 důvodů, proč si vybrat www stránky zdarma

desitka-kava2-nahled

Webové stránky jsou standardní součástí komunikace jakékoliv firmy, živnostníka, organizace či spolku s klienty a zákazníky. Ti vyžadují aktuální a kompletní informace. Už je dávno pryč doba, kdy řemeslníkovi stačil web s uvedením adresy a telefonu, aby se mu zakázky jen hrnuly. Dnes musí celou svoji nabídku, služby a ceny umístit na web, aby si ho vůbec někdo všiml. K tomu zpravidla přidá fotografie nebo videa.

Starat se o takové množství dat a ještě k tomu neustále kontrolovat jejich aktuálnost, nelze bez redakčního systému. To je program, ve kterém lze jednoduše psát, třídit, přesunovat a ukládat, nebo naopak mazat texty, fotky, obrázky, grafy, videa a další soubory tak, aby se správně zobrazovaly na webové stránce v počítači, chytrém telefonu, nebo na tabletu.

Pokračování tohoto článku »»»

Jak vymýšlí optika v Cíli na Zahradním Městě 90% slevu? Připíše nulu na cenovce

cil-riditka-nahled

Dlouhá léta byl obchod mou profesí. Znám ho z obou stran, jako zákazník a odběratel i jako dodavatel. Takže se slevami si na mě moc obchodníků nepřijde. Neříkám, že nekupuji potraviny a prací prostředky v akcích, ale zase pro korunu se honit nenechám.

Dnes jsem se náhodou v obchodním centru Atrium Cíl na Zahradním Městě zahleděla do výlohy optiky slibující 90% slevu na obruby a 70% na skla. Nejsem naivní, takže jsem nepojala podezření, že je majitel dobrá duše a naděluje dárky, a vešla jsem se dovnitř podívat, jak takovou slevu vyrábějí.

K původní ceně se připíše nula, cena se pak škrtne a pod ní napíše ta „nová“. Můžete se radovat z banálních neznačkových rámečků za 1450 z původních 14 500 Kč. Ukazuje se, šmejdi nejsou jenom na výpravách za důchodci.

Text: Ivana Mádrová redakce@desitka.cz

Ilustrační foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Konzervy, granule a kapsičky pro kočku

kocka-okno-nahledKočky jsou, jak známo, velmi vybíravá zvířata. Nelehnou si do každého pelíšku, nelísají se ke každému člověku, proběhnou se, kdy chtějí, kam chtějí, a vrátí se, teprve až uznají samy za vhodné. Jedno na ně ale platí: nabídněte jim kočičí konzervu nebo speciální granule a budou vám doslova jíst z ruky.

Text: Jan Vokounek redakce@desitka.cz

Foto: Můj mazlík www.mujmazlik.cz a Ondřej Turek redakce@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Vánoční stromek pro psy 17. prosince

vanocepes1-nahled Psi i kočky budu mít svůj vánoční stromek v oplocené části Heroldových sadů. Ve středu 17. prosince zde proběhnou psí Vánoce od 14 do 18 hodin. „Pro pejsky budou pod stromečkem připraveny nejrůznější pamlsky. Nezapomněli jsme ale ani na jejich páníčky – pro ně tu budou připraveny osvětové materiály vztahující se k problematice soužití psů s člověkem ve městě,“ říká místostarosta Prahy 10 Vladimír Novák (ČSSD), který tuto akci podporuje již několik let.

Text a foto: Jan Charvát charvat@praha10.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Rychlé půjčky bez doložení příjmu do 10 minut

zena-zima-pristav-nahledSoučasný svět se neustále zrychluje a zefektivňuje, a to ve všech odvětvích. Výjimkou není ani finanční trh, kde stále dominují půjčky a úvěry. Zatímco dříve jsme však byli odkázání hlavně na nabídku bank a návštěvy poboček, dnes nám vycházejí vstříc nebankovní společnosti se širokou škálou produktů, které lze získat rychle, jednoduše a z pohodlí domova.

Pokračování tohoto článku »»»

ODS chce zrušit bu?ky v Praze 10 a 11

ods-volby2010-obvody-nahled Oblastní sdružení ODS v Praze 10 a 11 zřejmě přijde o licenci, čili budou zrušené. Pražská regionální rada Občanské demokratické strany to doporučuje, protože obě organizace dlouhodobě poškozují obraz strany. Rozhodnutí padne v pondělí na republikovém sněmu ODS.

Pokračování tohoto článku »»»

Živnostenský odbor byl oceněn v soutěži Egovernment The Best 2014

mrstikova-lipa2-nahledTřetím místem s projektem nazvaným Kontrolní činnost v 21. století – efektivně, rychle, profesionálně se chlubí od minulého týdne Úřad městské části Praha 10. Na vyhlašování výsledků Egovernment The Best 2014 v Obecním domě v Praze převzali zástupci radnice ocenění za třetí místo v kategorii Projekty měst a městských částí.

Text: Jan Charvát charvat@praha10.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Vánoční trhy v Praze 10

Kde se konají Vánoční trhy? Kam zajít za atmosférou Vánoc, koupit si něco na zub a odnést si domů vánoční výzdobu?

Text: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Místo prvního sněhu se zjevila námraza

Letošní první sníh zcela zastínila ledová námraza. Vlaky a tramvaje nejezdí už od noci po celé republice a tedy ani v Praze. Mráz modeluje ledovou nádheru nejen na drátech, kolejích a průmyslových objektech, ale také na stromech a keřích.

Foto: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Tramvaje stále nejedou kvůli ledovce

V Praze kvůli ledovce stále nejezdí tramvaje. Jejich plný provoz by měl být obnoven až odpoledne. Náhradní autobusy byly nasazeny do pražských ulic místo tramvajových linek 1, 3, 5, 6, 9, 11, 12, 20, 22 a 25. Metro a autobusy jezdí bez problémů. Městské vlakové linky S1, S4, S7 s S9 jsou v omezeném provozu a cestující musejí počítat se zpožděním.

Aktuální dopravní zpravodajství poskytuje ROPID.

Text: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Starostka, rada a zastupitelé Prahy 10

volby-senat2014-babis-nahledStarostka Prahy 10 je od včerejška Radmila Kleslová (ANO 2011). První zástupce je Vladimír Novák (ČSSD) a druhý zástupce Petr David (ANO 2011).

Pokračování tohoto článku »»»

Zaostřeno na Desítku (listopad 2014)

zaostreno10-logoZa hodinu začíná ustavující jednání zastupitelstva Prahy 10. Vypadá to, že přes velký odpor občanů vše zůstane při starém. Má být zvolen nový starosta či starostka. Vypadá to, že do vedení naší městské části usedne buď dosavadní starosta Bohumil Zoufalík (aby nebylo vidět na ty, kteří Prahu 10 budou opravdu řídit a hlavně vysávat), bývalý člen ODS, anebo Radmila Kleslová (aby demonstrovala sílu peněz Andreje Babiše a nástup komunistů k moci ), bývalá komunistická rozvědčice, členka ČSSD a dnes významná osoba v ANO.

Text: www.zaostrenona10.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Ve vile Karla Čapka byly nalezeny další kresby

Neočekávané a cenné překvapení čekalo badatele v Čapkově vile v Praze 10. „Pracovníci Národního památkové ústavu, kteří se již několik měsíců věnují podrobné inventarizaci veškerých věcí ve vile, našli dva sešity plné skic z Čapkových cest, především po Skandinávii. Ty sloužily nejen jako studie, které rozpracoval ve větších kresbách, ale především pro jeho ilustrace cestopisu Cesta na sever z roku 1936,“ popsal nový objev starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík.

Text a foto: Jan Charvát charvat@praha10.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Renata Chmelová (VLASTA) nepovede radnici, převálcovala ji Radmila Kleslová (ANO)

vlasta-koala2014-nahled Na základě výsledků komunálních voleb, které ukázaly touhu voličů po změně, probíhala v uplynulém měsíci zevrubná povolební jednání mezi třemi nejsilnějšími subjekty: hnutím ANO 2011 (9 mandátů ze 40), koalicí VLASTA (8 mandátů) a TOP 09 (8 mandátů). Den před plánovaným podpisem koaliční smlouvy (24. 11. 2014) hnutí ANO 2011 oznámilo, že od jednání odstupuje.

Text: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

DOKUMENT: Vlasta www.vlasta10.cz

Pokračování tohoto článku »»»

FOTO: Výkop u Květu se dokončuje

jablonova-vykop2-nahled Oprava podzemního plynového potrubí u obchodního domu Květ na Zahradním Městě se chýlí ke konci.

Foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Miroslav Svoboda se vyloupnul u popelářů, asfaltérů a zahradníků

svoboda-miroslav Bývalý předseda finančního výboru Prahy 10, bývalý zastupitel Prahy 11 a bývalý poslanec Miroslav Svoboda (dříve KSČ, dnes ČSSD) dostal trafiku už před letními prázdninami, ale vyšlo to najevo až teď. Po rozpuštění sněmovny se stal předsedou představenstva nové městské akciové společnosti Technická správa komunikací.

Okolo jeho osoby i firmy smrdí skoro všechno. TSK dlouhá desetiletí fungovala jako městská příspěvková organizace a starala se o chodníky, ulice, veřejné prostranství a zele?. Letos byla přeměněna na akciovou společnost, čímž se dostala z dohledu veřejné i úřednické kontroly. Zárove? převzala od dosavadních soukromých firem lukrativní svoz odpadu z města. A korunu všemu nasadila nominace nevěrohodného Miroslava Svobody do čela této organizace s rozpočtem půl miliardy korun ročně. Za funkci ředitele divize a současně předsedy představenstva bere desítky a možná i stovky tisíc korun měsíčně z veřejných peněz.

Text: Jan Vokounek jan.vokounek@seznam.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Jazyková škola Light Point učí malé děti

deti-jazykovkahocusČím mladší děti se učí cizí jazyk, tím je to pro ně snazší – to je všeobecně známý fakt. Zárove? je jasné, že do mateřské školky se chodí až od čtyř let a do školy od šesti let. Program The adventures of Hocus and Lotus, který je určený už pro děti ve věku od roku a půl, se proto šíří po celém světě a prostřednictvím franšízových jazykových škol se podle něj učí i v Praze.

Text: Andrea Černá redakce@desitka.cz

Foto a video: Light Point

Pokračování tohoto článku »»»

Hlasujte v anketě Sport roku 2014 o nejoblíbenější sporty

sportroku2014-anketaSport roku je anketa o nejoblíbenější sporty a průzkum sportovních návyků. Její účastníci si také volí, co by z netradičních aktivit nejraději vyzkoušeli. Každý se navíc může zapojit do soutěže o atraktivní ceny. V minulém ročníku se nejlépe umístil fotbal, cyklistika a hokej. Ten ovšem v intenzitě provozování nahradil v elitní trojici volejbal. Na pátém místě skončilo plavání v oblíbenosti i četnosti provozování. Letošní anketa nabízí deset otázek, kde respondenti kromě výběru svých „Nej“ odpoví i na otázky týkajících se vlastních sportovních návyků.

V doprovodné soutěži, která probíhá souběžně s anketou od 17. do 30. listopadu, se hraje o sportovní vybavení Loap a další atraktivní ceny v hodnotě 70 000 Kč. Hlasujte pro své oblíbené sporty: Sport roku 2014

Text: Adam Faifr adam.faifr@sportcentral.cz

Volební neúspěch Jany Bobošíkové zlikvidoval reklamní agenturu Redam

bobosikova-jana-zahradnimesto2–2010-nahled Politička z Prahy 10 Jana Bobošíková zlikvidovala reklamní agenturu Redam. Politický Blok Hlavu vzhůru!, kterou vede Jana Bobošíková, nezaplatil agentuře 24 milionů korun a ta se vlivem druhotné platební neschopnosti ocitla v konkursu. Jana Bobošíková potvrdila deníku MF Dnes, že peníze dluží, ale nehodlá je zaplatit. Dluh se prý týká pouze Bloku Hlavu vzhůru! a ne jí osobně. Volby měly stát 26 milionů korun, ona zaplatila dva miliony, Blok získal vlastní činností tři miliony korun a zbytek jde na vrub její politické strany.

Text a foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Sobotní noc divadel ve Strašnicích

Divadlo X10 ve Strašnickém divadle se i letos zúčastní celosvětové akce Noc divadel, jejíž druhý ročník se uskuteční v sobotu 15. listopadu. Ve Strašnicích začne program už v 16:00 hodin obnovenou premiérou site specific Solidarita, který se odehrává v unikátním urbanistickém celku Strašnic, zkoumá jaké jsou kořeny prvního poválečného pražského sídliště Solidarita.

Text: Eva Dryjová redakce@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Zaostřeno na Desítku (říjen 2014)

zaostreno10-logo

v tomto vydání našeho zpravodaje jsme vám chtěli napsat, jak dopadla povolební vyjednávání, kdo budou noví radní a co to znamená. Koaliční jednání však stále probíhají a jednotlivé strany o nich nijak neinformují. Koalice VLASTA a TOP09 vydaly prohlášení o povolební spolupráci.

Text a foto: www.zaostrenona10.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Spočítejte si svoji půjčku předem

zena-kozich-nahled Potřebujete si půjčit peníze? V dnešní době je to jednoduché: po telefonu, přes internet, nebo osobně na pobočce finanční instituce rychle sjednáte půjčku a hotovost máte velmi rychle k dispozici. Tato jednoduchost ovšem někdy svádí k lehkomyslnosti – kdo si nejdříve nespočítá, kolik bude muset splácet, může dopadnout špatně. Internetový server nazvaný Spočítat půjčku vám s tím hodně pomůže.

Text: Andrea Černá redakce@desitka.cz

Foto: PeakPerformance

Pokračování tohoto článku »»»

Co potřebují noví popeláři?

posta-tuzka-malinova Ode dneška změnila celá Praha popeláře. Místo dosavadní společnosti ASA budou odvážet odpadky vozy s nálepkou Pražské služby. Pro běžné domácnosti se nic nemění. Majitelé nebo správci domů mají stejné podmínky jako dříve a ceny také zůstaly stejné. Kontejnery a popelnice vyměnily firmy automaticky.

Pokud využíváte a nadále chcete využívat službu vynesení a zanesení nádob z domu, je třeba ji objednat u nové svozové společnosti Pražské služby.

Text: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.