Jak na výběr pozemku?

ubrehu-modernidum

Pěkný dům vyžaduje vkus a správný pozemek. FOTO: Hana Suchá

Dobrá stavební firma Praha vám postaví dům na každém místě, ale správným výběrem pozemku si můžete ušetřit nejen čas, nýbrž i peníze.

Lokalita je důležitá

Jste zvyklí na život ve městě? Mít při ruce školku, obchod i fitness centrum? Pak váš vysněný dům nestavte na venkově, kde jsou sice pozemky za méně peněz, je však třeba počítat s tím, že vy i vaše rodina budete tak trochu odříznutí od ruchu a vybavenosti města.

kola-hostivarnakupnicentrum-nahled

Nákupní centrum je blízko? To je dobře! FOTO: Hana Suchá

Velikost pozemku a jeho tvar

Samostatně stojící dům vyžaduje pozemek o ploše 600 až 800 m², při čemž spodní hranice je tak akorát pro menší objekt. Je třeba počítat nejen se samotnou zastavěnou plochou, místo potřebuje také garáž, zahradní domek, přístupová komunikace. Také jistě nechcete být nalepeni na plot svých sousedů. S dispozičním řešením by vám měl poradit architekt.

ubrehu-novydum-nahled

Nový dům potřebuje prostor. FOTO: Kuba Turek

Orientace na světové strany

Zprvu se může jednat o zanedbatelný detail, ale má-li být výhled dle vašich představ a sluníčka dostatek, zvolte následující řešení. Přístupovou cestu na severu a oslunění jižní strany domu, tedy dostatek slunce do obýváku, na terase nebo balkonu. Na severní stranu je nejlepší situovat vstupní dveře, garáž či technickou místnost. Tyto prostory totiž nejsou třeba prosluňovat, člověk zde netráví příliš času.

3D projekt i stavební práce Praha vám zajistí prosperující firma BOBOX.

merunkova-auto-nahled

Auto může parkovat na severu, kam nechodí slunce. FOTO: Mates

Na rovině nebo ve svahu

Volba rovného terénu je při koupi dražší, zároveň však nepředstavuje žádná úskalí a tedy cena stavby domu není ničím navyšována. Svahovitý pozemek je v počátku levnější volbou, ale následně je nutné počítat se složitějším, a tedy i dražším zakládáním domu.

stremchova-jaro-nahled

Vlastní dům? Sen mnoha lidí. FOTO: Kuba Turek

Dostupnost sítí

Je v blízkosti pozemku přípojka elektřiny a plynu? Kanalizace, telekomunikační sítě atd? Chybějící infrastruktura nemusí odradit, ale je její zavedení navýší celkové náklady.

Nejste si jistí svým pozemkem? Kontaktujte specializovanou firmu BOBOX z Prahy a nechte si poradit s návrhem domu i postupem stavebních prací.

volsinach-volby-nahled

Inženýrské sítě stojí dost peněz. FOTO: Kuba Turek

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.