Jde do tuhého: Radnice vyhlásila výběrové řízení na novou radnici

zoufalik-bohumil-svehlova-2010b-nahledZačíná jít do tuhého. Včera radní Prahy 10 vyhlásili veřejnou zakázku na sídlo radnice tohoto znění: „Předmět veřejné zakázky zahrnuje prodej pozemků vhodných pro výstavbu, vyhotovení studie a všech stup?ů projektové dokumentace včetně související inženýrské činnosti a autorského dozoru, výkon technického dozoru a samotnou výstavbu nového sídla ÚMČ Praha 10 v rámci realizace zvolené alternativy.“

Text: Ivana Mádrová ivana.madrova@gmail.com

„Koupě vhodné nemovitosti na základě výsledků výběrového řízení za účelem vytvoření vhodných prostor pro fungování Úřadu městské části Praha 10.“

Předmětné pozemky se musejí nacházet na území městské části Praha 10 s dobrou dostupností individuální i hromadnou dopravou.

Úřad městské část Praha 10 vyhlásil veřejnou zakázku na stavbu sídla radnice za 775 000 000 bez DPH.

Veřejná zakázka ve věstníku: Nové sídlo Úřadu městské části Praha 10

Toto zadání jasně svědčí o tom, že je zakázka ušita někomu na míru, protože kdo má takové pozemky na Praze 10 a kdo je schopen ji zrealizovat?

S takovými zadáními má bohužel Praha špatné zkušenosti. Proto je potřeba dotáhnout do konce naše referendum. Vím, že jsou prázdniny a mnoho z vás je na zasloužené dovolené. Nám ale ještě pořád zbývá sehnat pár set podpisů. Pomozte prosím, sdílejte tuto výzvu a pomozte nám i sobě i Praze 10 k tomu, aby se tu hospodařilo úsporně a hlavně poctivě! Díky!

INFO: Referendum Praha 10

O co v referendu jde?

TOP 09 a Vlasta (LES, KDU-ČSL a místní občanské sdružení) se odmítly smířit s plány současného vedení Prahy 10 na stavbu nové radnice. Ačkoliv není jasné, proč by se měla stavět, kde by měla stát a kolik by měla stát, je jasné, že by stavba stála hodně přes miliardu korun. Tím by radnice zadlužila občany naší městské část do daleké budoucnosti.

Chtějí proto nechat rozhodnout občany o novostavbě nebo jen o opravě stávající radnice. Vzhledem k blížícím se volbám je to rozumné řešení.

Čtěte více k tématu RADNICE:

PETICE: Kde podepsat referendum proti radnici?

PETICE: O miliardové radnici chceme rozhodnout v referendu

VIDEO: Jednání zastupitelstva – kdy, kde a za kolik bude nová radnice?

ÚČAST VE?EJNOSTI? Když stavbu radnice má vést tělocvikářka Ivana Cabrnochová

PROČ STAVĚT? Radnice: oprava, novostavba nebo tunel?

ZASE JDE O PENÍZE Varování pro občany: Politici chtějí další peníze

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.