Německé vlaky pojedou po benešovské trati

odstavne-nadrazi-praha-jih-uvodka

Na koleje do Benešova vyjedou soukromé vlaky. FOTO: Mates

Do Benešova začnou jezdit vlaky Arriva od 29. února. Na trati z hlavního nádraží přes Vršovice, Strašnice, Hostivař a Uhříněves budou jezdit ve všední dny ve dvouhodinovém intervalu. Jízdní řád je nastavený jen pro spěšné spoje, a proto bude souprava zastavovat jen ve vybraných stanicích.

Přepravní společnost Arriva patří do obří evropské skupiny Deutsche Bahn. 

Na trati z Prahy do Benešova bude jezdit bez českých dotací, aby se vůbec na koleje dostala. Nemusela tak složitě jednat s regionálními politiky ani Českými drahami.

Jízdné bude podle prohlášení Arrivy srovnatelné s Českými drahami na stejné lince. Vlak však pojede rychleji a lépe tak obslouží cestující, kteří z příměstských aglomerací jezdí denně do práce.

Arriva bude jezdit se stejnou soupravou a stejným systémem jako před dvěma lety na trati Praha – Kralupy nad Vltavou. Tehdy po prvním čtvrtletí finančního neúspěchu linku opustila. O víkendech bude tatáž souprava zajíždět na Slovensko.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.