Předvolební agitka na cyklostezce nás přišla draho

Cyklostezka křižuje velmi nebezpečnou zatáčku v Záběhlicích. FOTO: Kuba Turek

Neuvěřitelnou hloupost, kterou právě platíme z našich peněz, udělala minulá radnice Prahy 10. Po mnoha letech ospalého nicnedělání nechala vloni těsně před volbami nalít trochu asfaltu v Záběhlicích mezi Hamerský rybník a Záběhlický zámek. Říkala tomu cyklostezka Hostivař – Záběhlice. Jenže teď se ukázalo, že neodpovídá technickým normám ani zdravému rozumu. Takže ji Technická správa komunikací na křižovatce s ulicí U Záběhlického zámku musela znovu rozkopat a opravit. Do konce tohoto týdne by měla být hotova.  

„Již před kolaudací bylo zjištěno, že stavba neumožňuje bezpečné užívání osobami s omezenou schopností pohybu a orientace tím, že podélný sklon neodpovídá požadavkům na bezbariérové užívání stavby,“ popsala situaci mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. 

Připomeňme, že nad cyklostezkou jásala především tehdejší místostarostka odpovědná za cyklistickou doprava Ivana Cabrnochová (dnes senátorka za Stranu Zelených za peníze ČSSD a placená radní Prahy 10) a tehdejší starosta Bohumil Zoufalík (dnes placený radní Prahy 10).

Zároveň se nestyděl Martin Pecánek (šéf odboru životního prostředí Prahy 10) tvrdit, že cyklostezka je bezpečná i v tomto úseku, který už od prvního pohledu je velmi nebezpečný nejen pro děti, vozíčkáře a maminky s kočárky, ale pro všechny cyklisty.

Podívejte se na video, co všechno si představitelé radnice dovolili vloni tvrdit: 

Bohužel lze očekávat, že zmenšení sklonu cyklostezky nijak výrazně nepomůže a křižovatka bude číhat dál na těžce zraněné a zřejmě i mrtvé cyklisty. Důvodem je značná nepřehlednost pro řidiče aut, ale stejně tak pro cyklisty a zvláště děti. To jde všechno na vrub projektanta a investora. Měli to zařídit lépe – je to jejich práce! 

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.