Zítra chtějí zastupitelé koupit stadion Bohemians

Zastupitelé Prahy 10 by se na svém čtvrtečním zasedání měli definitivně vyjádřit k záchraně stadionu Ďolíčku, na kterém hraje fotbalový klub Bohemians 1905. K transakci, která počítá se směnou pozemků a doplatkem za stadion, se na svém zasedání vyjádřila již včera rada hlavního města a jejími připomínkami se dnes zabývali radní v Praze 10.

Text: Jan Charvát charvat@praha10.cz

Na základě požadavku Rady hlavního města dnes Praha 10 změnila hodnotu doplatku za stadion Ďolíček o 3,3 milióny korun. „Tato částka byla odvedena jako DPH ze strany Bohemians 1905, která tak bohužel o tyto peníze přijde prakticky za to, že řádně splnila svoji da?ovou povinnost,“ poznamenal starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nezávislí pro Prahu 10).

Magistrát Praze 10 také navrhoval, aby stadion od firmy Bohemians Real rovnou koupil a neměnil ho s doplatkem za velký stavební pozemek vedle, kde je dnes parkoviště. „To zrealizovat bohužel nejde. Pokoušeli jsme se o to již v roce 2011, ale majitel Ďolíčku to odmítl,“ vysvětlil starosta Bohumil Zoufalík.

Praha 10 zítřejším projednáním na zastupitelstvu napl?uje nejen svým programovým prohlášením deklarovanou snahu zachránit tradiční stadion Ďolíček, ale i pomoci fotbalovému klubu Bohemians 1905. S tím již schválila uzavřené smlouvy na pronájem stadionu za symbolickou korunu na rok po dobu 20 let. Tato smlouva vejde v platnost v okamžiku převodu stadionu do majetku městské části a souvisejícího zápisu do katastru nemovitostí.

Čtěte více o Bohemians na DESÍTKA.cz:

Úmyslem vedení Prahy 10 je těsně před komunálními volbami koupit stadion Bohemians přezdívaný Ďolíček za 46 milionů korun a přidat k tomu rozlehlý pozemek na druhém břehu Botiče od společnosti, v níž figurují lidé, kteří poslali fotbalový klub Bohemians do konkurzu, ve kterém klub přišel o stadion. Do tohoto procesu jsou namočení nejen bývalý hráč Antonín Panenka a trenér Vlastimil Petržela, ale také ex-sparťan Dalibor Lacina a zločinný podnikatel Pavel Švarc. Těmto lidem jde radnice Praha 10 na ruku a chce jim zaplatit velké peníze z kapes občanů.

Nutné investice do zchátralého stadionu jsou odhadovány na dalších 150 milionů korun.

Za obrovský majetek vyčíslitelný ve stovkách milionů korun, které zaplatíme, by mělo pobíhat po trávníku a kopat do mičudy jedenáct podprůměrných ligových fotbalistů.

Starosta: Definitivně uzavírám kauzu Ďolíček

Jak Bohemka o stadion přišla: Může za to zločin, Panenka a Petržela

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.